W Powiatowym Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Ełku  01 lutego 2022r. odbyło się spotkanie instruktażowe pracowników medycznych z Rodzicami dzieci objętych na terenie poradni terapią w ramach
Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka.

      Skąd taki pomysł? Bywają zdarzenia, w których jako rodzice nie pamiętamy, nie wiemy jak zareagować w momencie zagrożenia zdrowia i życia, a szczególnie jeśli dotyczy to naszego maleństwa. W sytuacjach nieoczekiwanych, tj. zadławienie małego dziecka, oparzenie, utrata przytomności, krwotok z nosa oddalibyśmy wiele za wiedzę, jak pomóc dziecku. Jednak w takich przypadkach najcenniejszy jest czas, dlatego warto wiedzieć jak się zachować oraz jak skutecznie wykonać pierwszą pomoc przedmedyczną. Jak działać w przypadku niemowlęcia, a jak w przypadku dziecka powyżej 1 roku życia?

      Obie Panie podzieliły się własnym doświadczeniem zawodowym i profesjonalną wiedzą, przypomniały i zademonstrowały konkretne działania, ratujące osobę zagrożoną utratą zdrowia lub życia. Odpowiedziały też na pytania dotyczące konkretnych sytuacji, jak reagować krok po kroku.

Obyśmy nie musieli często sięgać do tej wiedzy – za to warto wiedzieć jak to zrobić skutecznie.