„Kto Ty Jesteś? – Polka mała.
Jaki znak Twój? – Lilia biała”

        Dnia 10 listopada 2020 r  grupa przedszkolaków „Skrzaty” z Przedszkola Mali Odkrywcy wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą  Maciorowską świętowała obchody  102 rocznicy Odzyskania Niepodległości biorąc udział w zajęciach zdalnych z PCPP-P w Ełku, Powiatową Biblioteką Pedagogiczną w Ełku.

Zajęcia o charakterze warsztatowym miały na celu wprowadzenie uczniów w świat wartości, takich jak patriotyzm i szacunek dla tradycji oraz kształtowanie postaw patriotycznych.

 

        Maluchy wykazały się znajomością symboli narodowych oraz niebywałą inteligencją. Bardzo twórczo odpowiadały na pytania: Kto to jest człowiek wolny?, Kim jest Polak?, Czy dzieci znają słowo patriota? oraz kończyły zdania typu „Jestem Polakiem/ Polką gdyż…. Oczywiście  wykazały się również znajomością tekstu i postawy , śpiewając Hymn Polski. Przypomniały sobie też wierszyk Władysława Bełzy – ”Katechizm polskiego dziecka” oraz poznały jego nową formę dla dziewczynek.

        Dzieci wymieniały znane im nazwy rzek i jezior polskich,  prześcigały się w wyliczaniu polskich zwierząt żyjących w Polsce.
Wprawdzie do tradycyjnych polskich potraw zaliczyły pizze i spagetti, ale przecież pizze  na drożdżowych plackach, czy makaronowe przysmaki zaliczyć można bez obaw do polskich dań 🙂